Dene-A

Dene-A sınıfı ile her çocuk bilim insanı

Fen ve doğa etkinlikleri, çocukların duygusal ve zihinsel gelişimlerinde önemli rol oynar. Doğayla etkileşim, empati yeteneğini güçlendirir. Başka yaşamların farkına varmak, hayatı bir bütün olarak algılmalarını sağlar. Yaşamın kolektif yapısını kavrayan çocuklar, sosyal ilişkilerini de sağlam temellerin üzerine oturturlar.

DeNe-A Sınıfı’nda çocuklar gözlem yeteneklerini güçlendirirler. Olaylar üzerinde kendi fkirlerini geliştirirlerken, sağlıklı ve eleştirel bir yaklaşım da edinirler. Uzun deneylerle varılan sonuçlar, çocuklara sabırlı olmayı öğretir. Dünyanın büyük sorunları, ufalmaya başlar.

Tek ünitede çok işleyiş

DeNe-A Sınıfı, su tablası, ışıklı tabla, ayna yüzey tabla, mantar yüzey tabla, renk kristalleri gibi fen ve doğa keşfine yönelik ekipmanlardan oluşur. Sınıf, küçük yaş çocuklar için bilimin yaratıcı dünyasına açılan bir kapı; eğitsel çalışma ve oyun alanıdır.

Gerçeğin bilgisi deneyle başlar; deneyle biter.
Albert Einstein

Sınıfın çok kullanımlı yapısı, öğretmenler için de kolaylık sağlar. Çocukların arasında deney sırasında anlaşmazlık çıkarsa, öğretmen çalışmayı farklı gruplara da bölebilir.

DeNe-A Sınıfı, çıkarılabilir tablaların yer aldığı ekipmanlardan oluşur. Masalar, tekerlekli sistemler sayesinde birbirinden ayrılabilir. Böylece çocuklar, araştırmalarını ve deneylerini ister tek başlarına, isterse gruplar halinde yapabilirler.

İletişim

İletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilir ve merak ettiğiniz tüm soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz.