Grow Upp

En Doğal Sınıf Ortamı

Beyin gelişiminin en hızlı ve kritik olduğu 0-5 yaş arasında, okul öncesi eğitimin ne kadar önemli olduğu bilimsel çalışmalar tarafından ispatlanmıştır. Dil gelişiminden bilişsel becerilere, duygusal gelişimden sosyal yetkinliğe, algılardan psiko-motor becerilerin gelişimine; okul öncesi eğitimin önemi çok büyüktür. Bütün bu kazanımlar ise, eğitim ortamının kalitesiyle doğru orantılı olarak ilerlemektedir.

Grow-upp doğadan ilham alarak okul-öncesi eğitim ortamını çocuğun doğasına uygun hale getiren, yaşayan bir çevredir. Estetiğin ötesinde, çocukların yeni öğrenme deneyimleri için kendilerini rahat ve güvende hissedebileceği bir ortamdır. Psikolojik katkılarının yanısıra, bilişsel beceriler ve hareket kabiliyetini en üst düzeye taşıyan bir alandır.

Tüm Duyulara Hitap Eden Eğitim Ortamı

Yıllardır 5 duyumuz olduğu söylendi; ancak hepimizin bildiği dokunma, görme, duyma, koku ve tat almanın haricinde iki duyumuz daha var: Bedensel farkındalık ve denge. Güncel araştırmalar ise çocuklarda daha fazla duyu olduğunu gösteriyor.

Her 6 çocuktan birinin, duyusal gelişimini tamamlayamadığı ve bu sebeple hayatının olumsuz etkilenebildiği gözlemlenmektedir. Bu sebeple, duyusal gelişimi destekleyecek çevre tasarımları erken çocuklukta çok önemlidir.

Hayal edebileceğiniz her şey gerçektir.
PICASSO

Sınıf İçinde Doğayı Keşfedelim

Grow-upp, çocukların duyusal gelişimi için ihtiyaçları olan çevresel zenginliği karşılayacak, hareketli beyin ve bedenlere ayak uyduracak, dinamik ancak huzurlu bir alan yaratma amacıyla tasarlanmıştır. Mobilyalar oyun dolaplarına dönüşür, duyusal uyaranlarla ve sürprizlerle zenginleşirken, çocuklar her seferinde yeni şeyler keşfeder.

Doğadan alınan ilhamla, Grow-Upp sıradışı bir geometri kullanılarak, organik ve pozitif duygular uyandıran bir tasarım haline gelmiştir. Çocuklara, doğada farklı form ve oranların bir arada bulunduğunu, her köşede farklı bir sürprizin keşfedilmek için beklediğini hatırlatır. Grow-Up, çocuklarda merak ve araştırma duygusunu harekete geçirerek, pozitif deneyimlerle bezeli bir öğrenme ortamı sunar. Bireysel keşif ve gelişime olduğu kadar; sosyal gelişime, etkileşime ve grup çalışmalarına önem veren tasarım; her çocuğun mizacına en uygun ortamları bir arada bulunduran bir yaşam alanıdır.

Hayallere Açılan Oyunlar

Çocuklarda hayal gücü ve yaratıcılığın gelişimi, oyunla birlikte ilerler. Hayali oyunlar çocukların fiziksel ve sosyal becerileri için kritiktir. Çocuğun kontrolünde olan oyun alanı, duyguları ve olayları deneyimlemek için güvenli bir ortam sunar.

Oynayarak Öğrenelim

Fiziksel alanı yaratıcı bir şekilde kullanan GEMINO Oyun Evleri, çocukların hayal gücü ve psiko-motor becerilerini geliştirmeleri için karşı konulamaz bir başlangıç noktasıdır. Kompakt oyun alanları ile aynı anda hem grup oyunlarına, hem de bireysel oyunlara imkan tanır.

İletişim

İletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilir ve merak ettiğiniz tüm soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz.